top of page
unimar logo final vertikal šede.png

príbeh UNIMAR TRADE s.r.o.

Naša spoločnosť UNIMAR vznikla v roku 1991. Strategickým zámerom zakladateľov bolo zaplniť voľný trh v Slovenskej a Českej republike kvalitnými aromatickými látkami pre potravinársky priemysel. Dôležitou surovinou, ktorá tvorila podstatný podiel obratu firmy bol tabakový casing pre aromatizáciu tabakových listov v technológii spracovania. V roku 1999, po skončení spolupráce s tabakovým priemyslom, firma zmenila svoj výrobný program na výrobu sirupov a nápojov.

Z viac ako 30 druhov sirupov, výhradne bez chemických prísad a konzervantov, získalo 10 ovocných druhov viacero ocenenie SLOVAK GOLD.                                       

Súčasná podoba spoločnosti má názov UNIMAR Trade s.r.o.. Koncom roka 2014 uviedla spoločnosť ako novinku na trh sirupy s 50%-ným ovocným podielom, balené v sklenených fľašiach, pod značkou ALMO /zo starej taliančiny - Božský/. Vyrábajú sa podľa receptúr našich starých mám z kryštálového cukru a veľmi kvalitného ovocného koncentrátu, pričom v každom druhu je použitý výhradne koncentrát jednej chuti. Sirupy sú pasterizované a všetky ich ingrediencie sú výhradne prírodné. Následne na to v roku 2018 bola uvedená na trh druha značka LAFRUTA smerovaná pre HORECA segment. Podobne ako sirupy ALMO svojim výnimočným zložením je priam predurčená pre výrobu „domácích“ limonád.       

Základnou politikou spoločnosti UNIMAR TRADE s.r.o. je výroba kvalitných výrobkov a poskytovanie kvalitných služieb. Cieľom je vytrvalo budovať a prehlbovať
dlhodobé obchodné vzťahy s našimi odberateľmi prostredníctvom nielen širokej ponuky kvalitných produktov ale aj ponukou profesionálnych manažérskych služieb
v oblasti výroby, distribúcie a odborného poradenstva. Okrem toho naše laboratórium je pripravené reagovať na vytvorenie privátnej chuti a spolu s výrobou zrealizovať Vašu privátnu značku.

Na záver krátko o prevádzke. V roku 2020 sme skolaudovali našu novú prevádzku a koncom augusta sa celá výroba a administratíva nasťahovala do úplne nových priestorov spĺňajúcich vysoký štandard potravinárskej výroby. O rok neskôr sme úspešne absolvovali kvalitatívny audit a získali sme ISO22000 certifikáciu.

bottom of page